Kresťanská konferencia pre podnikateľov Stratégia alebo tragédia? sa uskutočnila online

Vo štvrtok 4. februára 2021 sa uskutočnila kresťanská online konferencia pre podnikateľov s témou: Stratégia alebo tragédia? Organizovalo ju naše spoločenstvo Martindom.

Program konferencie sa začal modlitbou chvál so zoskupením Martindom Worship. Ako prvý sa účastníkom následne prihovoril Ján Košturiak, zakladateľ Podnikateľskej univerzity a autor viacerých kníh, ktorý hovoril o stratégii ako takej. Ponúkol niekoľko zaujímavých pohľadov na to, ako stratégiu tvoriť a poňať v turbulentnom prostredí.

 

Chvály s Martindom Worship. Foto: Štefan Esztergályos

Ďalším rečníkom bol Miroslav Očenáš, ktorý sa podelil o svoju skúsenosť budovania internetového obchodu Kvety.sk. Práve v čase pandémie a lockdownov jeho biznis zaznamenal nárast o 70% - aj vďaka tomu, že ľudia si chcú navzájom prejaviť pozornosť a blízkosť napríklad tým, že pošlú kyticu kvetov.

Účastníci konferencie mali možnosť klásť otázky rečníkom, ktorí sa stretli v diskusii moderovanej Ľubomírom Klieštikom (Kamenárstvo Klieštik) a Michalom Steinerom (Martindom), moderátorom konferencie. Medzi diskutujúcimi boli Ján Košturiak, Miroslav Očenáš a Marián Kolník (majiteľ spoločnosti CIRE Consulting, zakladateľ Centra obnovy rodiny). Účastníkov zaujímali témy ako riziko, tendencia odkladať rozhodnutia, perfekcionizmus, ale aj konkrétne oblasti ako budúcnosť gastrobiznisu či vzťahy medzi kresťanskými podnikateľmi.

Diskusia. Foto: Štefan Esztergályos

Praktické tipy, ako vstúpiť do sveta online marketingu, ponúkol podnikateľ Boris Gogola (takoy.sk). Hovoril o svojej ceste k úspechu v online biznise a tiež o konkrétnych krokoch, ako začať podnikať na internete. Poukázal na to, že súčasná doba tomu mimoriadne praje.

Marián Kolník je ďalším rečníkom, ktorý sa už pravidelne zúčastňuje týchto konferencií. Predstavil stratégiu ako mosty, ktoré budujeme. Vychádzal z myšlienky, že je dôležité stratégiu objavovať, nie ju vytvárať. Vtedy môžeme smerovať k úspechu. Nejde o to robiť, čo vieme, ale čo ľudia potrebujú. Kládol dôraz na vzťahy a kultúru tímu. “Stroje môžete riadiť, ľudí musíte inšpirovať a viesť,” vyjadril. Dotkol sa aj svojho pôsobenia na Ministerstve zdravotníctva SR.

Marián Kolník a Boris Gogola. Foto: Štefan Esztergályos

Účastníkov konferencie prostredníctvom videa pozdravil aj súčasný minister financií Eduard Heger. Poďakoval podnikateľom za to, že tvoria pracovné miesta pre ľudí a zároveň prostredníctvom odvodov, ktoré za svojich zamestnancov platia, napĺňajú štátnu pokladnicu. Priblížil aktuálnu situáciu vo financiách našej krajiny. Vyjadril, že vláda sa usiluje nájsť spôsoby, ako podporiť poctivé podnikanie na Slovensku a jeho rast.

Mário Tomášik a Martindom Worship. Foto: Štefan Esztergályos

Záverečný blok programu konferencie otvoril Mário Tomášik príhovorom, v ktorom vychádzal z biblického príbehu Abraháma ako podnikateľa, ktorého život bol príkladom viery a poslušnosti Božiemu vedeniu. Modlil sa za podnikateľov a ich aktuálne problémy a táto modlitba prešla do chvál s tímom Martindom Worship.

Na záver konferencie slúžil svätú omšu kňaz Vladimír Maslák z o. z. Dobrý Pastier. Na diaľku účastníkom udelil aj svätoblažejské požehnanie.

Otec Vladimír Maslák. Foto: Štefan Esztergályos

Prístup k archívu konferencie je možné si zakúpiť za 40 € na 20 dní TU.


 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie