Služba v Českej republike

V piatok a sobotu 18. a 19. 1. 2019 sme v zostave Miško Steiner, Sonička Jančíková, Lenka Jamborová, Štefan Esztergályos a ja boli slúžiť modlitebníkom z Otcovho srdca a podobných služieb vnútorného uzdravenia v Českej republike. Podujatie sa uskutočnilo pod taktovkou Mládeže pre Krista ČR v srdci :) Českej republiky v komunitnom centre Immanuel v Pardubickom kraji.

Cieľom víkendovky bolo predstaviť účastníkom naše spoločenstvo a jeho modlitebnú službu vnútorného uzdravenia Ruah. Miško, Sonička a Lenka mali prednášky vedené interaktívnou formou, kedy účastníci mohli do hovoreného slova vstupovať svojimi otázkami a pripomienkami. Snahou bolo priblížiť nielen princípy, myšlienky a východiská Ruah, ale čo najviac prakticky a adresne ukázať, ako k modlitbám za ľudí pristupujeme my.

Workshopu sa zúčastnilo približne 20 ľudí, väčšina z nich mala skúsenosti so službou a modlitbami za ľudí vo svojich spoločenstvách. Napriek tomu sme na základe spätnej väzby pochopili, že poskytnuté informácie boli užitočné a prospešné pre ich ďalší rozvoj a rast, čo nás veľmi potešilo. Celodenný program prednášok a diskusií ukončil Štefan svojím životným svedectvom.

Bol to intenzívny čas, okorenený ľadom na cestách, zabudnutým mobilom na čerpačke, vypadávajúcim signálom, naháňaním sa v 1,5 m závejoch, pozorovaním srniek, romantickým fotením v Radosti nad Oslavou (to je úplne naozaj názov jednej dediny po ceste) a tak. Čo vám poviem, výjazdy nášho spoločenstva stoja za to :). A hoci som tam bola v pozícii služobníka, môžem povedať, že som si viac odniesla ako dala.

Martina


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie