Ako bolo na stretnutí Európskej siete komunít v Tatralandii

V dňoch 8. - 11. novembra 2018 sa v Tatralandii na Slovensku uskutočnilo výročné stretnutie siete ENC (European Network of Communities). V hale Liptov Arény sa stretlo takmer 400 zástupcov spoločenstiev z rôznych kútov Európy všetkých vekových kategórií. Témou tohto ročníka stretnutia bolo Otcovské srdce Boha. Hlavnými rečníkmi boli manželia Hoxarovci z Anglicka, ktorí už 10 rokov vedú semináre Otcovo srdce na Slovensku. Na konferencii predstavili svoju knižnú prvotinu Život v Otcovej láske.

Okrem vtipných a skvelých prednášok Roberta de Hoxara mali účastníci možnosť zúčastniť sa aj workshopov, ktoré viedla jeho manželka Vicki. Tie boli zamerané viac na osobnú skúsenosť s Bohom spojenú s praktickými "cvičeniami" a modlitbami za ľudí. Bolo úžasné sledovať, ako sa ľudia rôznych jazykov a aj kultúr "roztápali" pod vplyvom hlbokých zážitkov Božieho dotyku a lásky.

Manželia Hoxarovci

Účastníci konferencie mali možnosť vybrať si aj iné workshopy - workshop o tom, ako horieť a nevyhorieť, viedla slovenská psychologička Denisa Zlevská, o tom, čo robí lídra úspešným, hovoril Mário Tomášik, mládež mala svoj vlastný workshop a témy ďalších workshopov boli budovanie vodcovského tímu, služba deťom a otcovské požehnanie.

Modlitbu chvál počas celej konferencie viedol chválový tím Martindomu pod vedením Maťky Belejovej, Miška Steinera a Evky Hreškovej. V piatok večer bol pre chvály vyhradený dlhší čas v rámci tzv. Revival Night, do ktorej priebehu vstupovali aj Robert de Hoxar, Mário Tomášik a Eduard Heger. Počas tohto večera Pán Boh mocne konal. TU si môžete pozrieť video záznam jednej z piesní, ktoré tam zazneli.


V rámci sobotňajšej Shabbatovej večernej slávnosti boli účastníkom predstavení noví členovia ENC - komunity z Poľska, zo Švajčiarska a z Chorvátska. Následne boli vymenovaní členovia Exekutívy a Rady ENC, medzi inými Mário Tomášik ako znovuzvolený viceprezident pre východnú Európu, Michal Steiner ako Máriov asistent a Soňa Jančíková zodpovedná za komunikáciu.


Nedeľnú rannú svätú omšu celebroval poľský biskup Andrzej Siemieniewski. Následne sa účastníkom prihovoril prezident ENC Johannes Fichtenbauer, ktorý zhodnotil posledné 4 roky existencie ENC a načrtol budúcnosť siete na najbližšie 4 roky. Po ňom vystúpil Gavin Farley s témou otcovského požehnania.

Konferenciu organizačne zastrešovali hlavne Slováci, predovšetkým ľudia z nášho spoločenstva Martindom: Soňa Jančíková, Michal Steiner, Janka Sláviková a tiež členovia komunity Eben Ezer. Tím z nášho spoločenstva zabezpečoval aj kávičkové prestávky a technický chod konferencie (ďakujeme Tomášovi Palajovi). Pripájame krátke svedectvo našej členky Janky Slávikovej:

"Niekedy v marci 2018 ma oslovili vedúci nášho spoločenstva, či im pomôžem s prípravou európskej konferencie pre cca 300 - 400 osôb. Išlo o konferenciu pre spoločenstvá organizácie ENC. Mala som pomôcť so zabezpečením ubytovania na Liptove, registráciou potom na mieste a s prípadnými vybavovačkami, ktoré takáto udalosť obnáša, napr. počas jej konania pri príprave občerstvenia počas prestávok, kedy bol priestor na zoznamovanie a zdieľanie sa jednotlivcov pri kávičke medzi chválami, workshopmi, prednáškami i samotnými zasadaniami lídrov či porady predstavenstva ENC.Počas hektických chvíľ a príprav som si pomyslela: „Hm, ...iste to bude zaujímavé a veru by sa mne samej zišlo si tie workshopy a prednášky poriadne vypočuť. Ale keď som sa už sľúbila, že im pomôžem... čo už.“ Môj postoj „siroty“ sa vo mne ozval, akoby môj dobrý Boh nevedel, čo jeho dcérenka teraz potrebuje!  Priatelia – v nedeľu večer som odchádzala prebudená, nabudená a zocelená ako po 3-týždňových duchovných cvičeniach! Môj Ocko sa nezaprel, naložil mi mieru požehnania natrasenú, pretekajúcu.... Navyše po tom, ako som dostala otcovské požehnanie od 3 otcov-lídrov sa cítim dnes v živote „úplná-kompletná-zocelená“, ja."

 

Sme veľmi vďační za tento požehnaný čas a tešíme sa, že účastníci si z konferencie odnášali nielen veľa nových podnetov, ale aj osobné zážitky zo stretnutia s Bohom.

 

 

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie