Svetlo v tmách

Evanjelizácia Svetlo v tmách sa konala 8. a 9. 12. 2017 v kostole u Jezuitov. Ďakujeme bratom Jezuitom za to, že nám opäť umožnili byť v tomto krásnom kostole a že slúžili aj sviatosťou zmierenia.

Sme radi, že môžeme prinášať radostnú správu o Ježišovi na ulice, tam kde je ho tak málo. Tešilo nás, keď sme videli ako veľa ľudí prichádza do kostola a ako z neho vychádzajú zmenení. Niektorí boli dotknutí a mali slzy v očiach. Za dva dni prišlo do kostola približne 600 ľudí. Tiež bolo super vidieť ako sa zapájajú aj naši noví členovia a akým veľkým obohatením sú pre spoločenstvo a Božie kráľovstvo.

Ďakujeme a na povzbudenie pripájame ešte svedectvo členky nášho tímu:

Evanjelizácia Svetlo v Tmách bola pre mňa veľmi krásna a požehnaná tento rok. Celý týždeň som bola chorľavá a vliekla sa mi chrípka, ktorú by bolo treba vyležať, alebo aspoň nikam nechodiť. Aj v piatok som sa cítila slabo, ale vnímala som, že mám ísť do toho. Povedala som si, že to v piatok a sobotu  dám a potom už budem oddychovať. V piatok bol sviatok Panny Márie a cítila som nadprirodzený pokoj pohodu a jej prítomnosť. Prišla som domov po polnoci. Keď som sa zobudila v sobotu ráno cítila som, že mi nič nie je. Kĺby a slabosť tela boli preč. Ďalší darček bol pre mňa, že môj vlastný ocko zo Žiliny ma prišiel pozrieť na túto akciu a pozval ma na medovinu: "Keď si chorá", povedal. Cítila som Ockovu podporu, nielen nebeského. Ďalší zázrak bol, keď som videla tie úžasné štrúdle na trhoch: makovú, tvarohovú a orechovú, ale nekúpila som si ich, "Veď to nemusím mať". Večer pri zdieľaní nám bratia Jezuiti doniesli tácku týchto troch štrúdiel a boli rovno predo mnou. Na druhý deň v sobotu ma teta pozvala na obed a dala mi tašku. Dostala som  sako, rifle a tašku, ktoré som nutne potrebovala a nemala čas ich zháňať. Ona to dostala a chcela darovať. Rifle a sako sadli ako od krajčíra. Môžem povedať len jedno ďakujem. Ja idem slúžiť a som takto obdarovaná. Nehovoriac o tých mocných veciach, čo Pán konal v chráme - tie uplakané a rozžiarené tváre, ktoré vychádzali z chrámu premenené a povedali ďakujem.
Ďakujem Pánovi, že som mohla byť súčasťou.


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie