Zakázali herne v Bratislave

Drahí priatelia, po takmer dvojročnom úsilí, mnohých nečakaných zvratoch a obrovskom úsilí mnohých dobrovoľníkov, mestskí poslanci na zasadnutí 30. 3. 2017 schválili zákaz herní v Bratislave. Zasadnutie mestského zastupiteľstva sa konalo mesiac nato, ako poslanci rozdielom jedného hlasu zákaz herní neschválili. Chvála Bohu, že pri opätovnom prerokovávaní bol hazard v Bratislave zakázaný.

Naše spoločenstvo bolo od začiatku aktívne zapojené v tomto úsilí o lepšiu Bratislavu a pomoc závislým a ich rodinám. Aj touto cestou vám chceme poďakovať za každú modlitbu, pomoc pri zbieraní podpisov, za povzbudenie, či účasť na zasadnutiach mestského zastupiteľstva. Médiá budú teraz dlho špekulovať o tom, prečo sa petícia podarila vyzbierať a prečo sa zákaz hazardu v Bratislave podarilo prijať. My vieme, že je to vďaka Bohu a vďaka všetkým tým, ktorí priložili ruku k dielu a verili, že tento zázrak je možný.

Hazardná loby sa určite bude snažiť napadnúť toto rozhodnutie na súde. Budú argumentovať aj tým, či sa mohlo o hazarde hlasovať dva krát. Verím však, že už budú mať sťaženú pozíciu zvrátiť toto veľké rozhodnutie. Zostávajme však na modlitbách, presvedčili sme sa, že hazardná loby sa pokúsi urobiť čokoľvek, aby nestratila svoje miliónové zisky.

Dosiahnuť zákaz herní v Bratislave trvalo oveľa dlhšie ako sme si vedeli na začiatku predstaviť. Často krát sme nevedeli ako sa to ešte vie skomplikovať (napr. krádež hárkov, problémy so spočítavaním hlasov) a preto sa veľmi tešíme že nastal takýto výrazný úspech. Je to úspech nielen pre Bratislavu, ale aj pre celé Slovensko. Keď sa takéto niečo podarilo v Bratislave, tak je to možné už kdekoľvek na Slovensku. To, že úsilie tisícok dobrovoľníkov bolo korunované úspechom je v našej krajine signál, že sa oplatí angažovať a dúfať v lepšie mesto, či krajinu. S Božou pomocou sa stáva aj nemožné možným.

Michal Svetko


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie