Slúžili sme BAŠke

Bratislavská animátorská škola oslovila naše spoločenstvo, či by sme pre ich študentov pripravili tému Božej lásky. Podujali sme sa na to celkovo ako 8 členný tím. Mali sme na to vyhradenú celú sobotu. Pikoškou je, že najmladší člen tímu mal ešte len pár mesiacov: malá Júlia Šutarová. :)

Ona bola živým svedectvom ako sa láskavá mamka Peťka a starostlivý otecko Janko starajú o ich milovanú malú princeznú. Veď presne to prežíva aj náš nebeský Otec, keď mu dovolíme nás milovať.

V prednáškach odznela téma falošných predstáv o Bohu a klamstvá, ktorým o ňom veríme najčastejšie kvôli slabostiam našich vlastných rodičov. Zamerali sme sa však najmä na pravdivé vykreslenie Božieho srdca a Jeho skutočnej lásky k nám. V poobednom bloku sme zas motivovali študentov k ich vlastnému vykročeniu a poslali sme ich priamo do ulíc starého mesta, aby sami hľadali Boží dotyk a Božie prejavy lásky. Mali sa nechať osloviť (ne)všednosťou nášho mesta a jej ľuďmi. Mnohí z nich sa vrátili so zaujímavými fotkami so zaujímavými osobnými „zjaveniami“. Celý deň ukončila modlitba chvál, v ktorej nás viedla naša Lili Bajtalová spolu s Monikou Timočkovou. Veríme, že Boh sa dotýkal sŕdc študentov BAŠky tak, ako sme aj my boli dotknutí ich odhodlaním ísť vo vzťahu s Bohom o poriadny kus ďalej.

Marynka Špesová

Foto: Anna Opinová

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie