Púť kresťanských podnikateľov - Rajecká Lesná

V krásne nedeľné septembrové popoludnie sme sa vybrali spolu s naším vedúcim Máriom Tomášikom na Púť kresťanských podnikateľov do Rajeckej lesnej. Keďže to počasie dovolilo, mohli sme mať celý program stretnutia na voľnom priestranstve pred bazilikou.
Na program prišlo niekoľko desiatok kresťanských podnikateľov aj so svojimi rodinami, takže atmosféra na mieste bola veľmi rodinná a priateľská. Úvod stretnutia otvorila, okrem priateľských rozhovorov, aj spoločná modlitba chvál, ktorú viedla kapela Limitless z Dolného Kubína, v ktorej hrali tiež dvaja kresťanskí podnikatelia. Po chválach mal slovo Mário Tomášik. Podnikateľov povzbudil k vytrvalosti a trpezlivosti v čestnom podnikaní, a zároveň im pripomenul aj neviditeľnú, no mocnejšiu - Božiu - realitu, v ktorej žijeme, pracujeme a podnikáme.
Stretnutie pokračovalo svätou omšou, ktorú slúžil miestny kňaz vdp. Ján Rusnák. Po svätej omši program pokračoval v spoločenskej sále kultúrneho domu, kde Ján Košturiak a Miroslav Saniga predstavili spoločnú knihu - Pomaly ďalej zájdeš, v ktorej zdôrazňujú pre podnikateľov hodnoty, na ktorých naozaj záleží. Po krátkej diskusii nasledoval ešte spoločný neformálny čas a postupné ukončenie príjemného popoludnia.

Bolo nám cťou byť medzi ľuďmi, ktorí majú vplyv, a zároveň srdce zakorenené v Božích princípoch.

za výjazdový tím
Maťa Belejová


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie