Spolupráca

Božie slovo nás veľakrát pozýva k jednote a spolupráci, pretože tak sa potom ide ľahšie, pracuje efektívnejšie a žije požehnanejšie. Aj naše spoločenstvo je otvorené spolupráci s inými kresťanmi, spoločenstvami, organizáciami a pod.


ZKSM (Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže)

So ZKSM spolupracujeme na viacerých úrovniach. Sme súčasťou ZKSM, ale zároveň pomáhame aj pri realizácii projektov ZKSM, ako sú LAŠ (Líderská animátorská škola), LIFENET, či Kresťan v politike.


ENC (Európska sieť spoločenstiev)

Už mnoho rokov, od jej počiatku, 
sme ako Spoločenstvo aktívnou súčasťou ENC siete. Náš vedúci Mário Tomášik je viceprezidentom ENC pre strednú a východnú Európu, spolu s naším pastierom Eduardom Hegerom sú tiež členmi výkonného výboru ENC, tzv. Execu, kde spolu s ďalšími európskymi lídrami pripravujú rôzne programy a podujatia na podporu a rast spoločenstiev v celej Európe. Raz ročne ENC organizuje spoločné stretnutie pre všetky členské spoločenstvá, kedy spolu zažívame rodinné stretnutie plné prijatia, vzájomného obohacovania, povzbudenia, ale aj modlitby a formácie. Je nám cťou byť súčasťou živého hnutia kresťanov, ktorým záleží na našich krajinách, ale aj na celej Európe.


KVM (Kresťania v meste)

Platforma Kresťania v meste vznikla za účelom zjednotenia a spolupráce kresťanských spoločenstiev rôznych denominácií v Bratislave. V rámci tejto platformy sa v Bratislave konajú pravidelné konferencie, stretnutia lídrov, no taktiež rôzne dobrovoľnícke aktivity v meste. Naše spoločenstvo sa aktívne zapája napríklad do projektu Ľudia bez domova - zabezpečovanie a distribúcia teplého jedla pre bezdomovcov. Taktiež pomáhame s prípravou konferencií KVM, a tiež aj spomínanej akcie Milujem svoje mesto. Je pre nás výsadou, že môžeme byť aktívnou súčasťou premeny Bratislavy na mesto, ktorému vládne Boh.

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie