Akčný služobný víkend (Marianka-Bratislava-Prešov-Námestovo)

 Počas víkendu 11. - 12. 5. 2013 sme sa v našom Spoločenstve mali služobne celkom husto. V sobotu 11. 5. ráno mal Mário Tomášik workshop na diecéznom stretnutí mládeže - ClipTime - v Marianke. Témou workshopu bolo „Živé spoločenstvo" a Mário sa s vyše dvadsiatimi mladými zdieľal s tým ako priniesť a udržať život v spoločenstve skrze vzťah s Bohom, vzťahy s ľuďmi, víziu a službu.

Medzitým sa v rámci nášho Spoločenstva začal aj formačný deň, ktorý nazývame InFormation, na ktorom sa predstavili šiesti nádejní rečníci - Peťka, Lukáš, Mary, Braňo, Lidka a Adam - so svojimi témami.

Podvečer naše členky Evka a Maťa zahrali unplugged koncert pre TV LUX pri príležitosti Dňa otvorených dverí našej katolíckej televízie.

 V nedeľné ráno náš vodcovský tím slúžil na stretnutí spoločenstva MaranaTha v Prešove. Témou stretnutia bol - Jazyk - ako možno jazykom Boha oslavovať, ale aj aké sú hriechy jazyka. V prešovskom spoločenstve sme zažili obrovské prijatie a bolo skvelé stráviť čas s ľuďmi, ktorí sú s nami „na tej istej vlne".

Popoludní sme už však frčali na ďalšie stretnutie. Tentoraz to bolo otvorené stretnutie mladých v Námestove. Bolo pre nás veľkým povzbudením vidieť desiatky mladých ľudí hladných po živom Bohu a túžiacich Ho nasledovať. Modlitbu chvál viedla kapela Eliáš a Mário Tomášik mal vyučovanie na tému Ježiš - priateľ ľudí. Nakoniec sme sa šťastne vrátili domov v nedeľu po polnoci. Bolo pre nás cťou slúžiť ľuďom v rôznych kútoch Slovenska. Ďakujeme všetkým, ktorí na nás mysleli v modlitbe.

Za služobný tím Maťa

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie