Služba birmovancom - Nitra Klokočina 

Na službu pre birmovancov v Nitre - Klokočine sme išli traja. Tomáš, Rišo a Martin zo Streamu. Vo farnosti majú veľmi pekný nový kostol, pastoračné centrum, hokejové ihriská a amfiteáter pre 200 ľudí. Ideálne podmienky na evanjelizáciu a pastoráciu.

Program bol práve v tomto vonkajšom amfiteátri. Zúčastnilo sa na ňom asi 100 birmovancov. Bola to ich posledná predpríprava pred prijatím sviatosti birmovania. Začali sme predstavením a Martin zahral pieseň, ktorú sám zložil. Tomáš porozprával svoj príbeh o tom ako stretol Boha a hovoril tiež o Duchu Svätom. Martin povedal tiež svoj osobný príbeh, Rišo hovoril o osobnom prijatí Boha a spolu s Martinom viedli záver stretnutia do modlitby a osobného stretnutia s Bohom.

Program pokračoval v kostole s rodičmi a adoráciou, ktorú sme sprevádzali hudbou a viedol ju pán dekan Hafera. Birmovanci odprosili rodičov za svoju neúctu voči nim a veľmi silným okamihom bolo, keď sa 150 rodičov modlilo za svoje deti. Po programe nás miestni pozvali na palacinky a dobre sme sa porozprávali o pastorácii vo farnosti a skúsenostiach v živote s Bohom.

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie