StreCha

V polovičke augusta sme mali so služobníkmi, ktorí slúžia na našich otvorených stretnutiach - na Stredách, spoločnú víkendovú teambuildingovú akciu s názvom StreCha (Streda + Chata = StreCha :) ). Na našej chatovačke sa zúčastnilo 25 služobníkov, s ktorými sme prežili naozaj vzácny čas čerpania, oddychu, povzbudenia a budovania vzťahov. Program bol zameraný najmä na spoločnú modlitbu, v ktorej sme všetci veľa načerpali a zjednotili sa; no nechýbali ani oddychové aktivity ako kúpanie, prechádzky, opekačka a podobne.

V piatok večer medzi nás zavítal aj náš prvý hosť a tým bol náš vedúci - Mário Tomášik. Povzbudzoval nás a ďakoval za všetko, čo robíme. Zdieľali sme sa o tom, kto sa ako dostal na Stredu a kto sa ako dostal k službe na Strede. Bolo skvelé počuť, aké rôzne spôsoby si Boh používa na to, aby nás k sebe pritiahol bližšie. Potom nám Mário ešte zdôrazňoval význam jednoty na obraze pevného lana tvoreného jemnými vláknami a tiež spomenul cenu obete, ktorú ako služobníci prinášame, a tým dávame priestor Bohu konať. V sobotu sme mali hutný čas modlitieb a zdieľania, ktorý sme doplnili prácou v skupinkách na tému, čo môžeme na Strede zlepšiť. Popoludnie sa nieslo v oddychovom duchu a večer sme spolu opekali na neďalekej lúke, kde sme počas večerných chvál mohli zažívať novú slobodu, napríklad aj skrze vlajkovanie. Nedeľa sa zdala byť už taká nenápadná, no keď popoludní dorazil náš druhý hosť - Janko Buc, aby nám odslúžil sv. omšu, bolo to úplne naopak. Pán nám slúžil jednotlivo, aj ako tímu skrze svoje Slovo aj Telo a mohli sme zažiť opäť novú dimenziu spoločnej modlitby.

Na záver môžem len zhrnúť, že obrovská vďaka patrí Pánu Bohu za to, že bol celý čas s nami, že nás posilňoval, občerstvoval, premieňal a obnovoval. Veríme, že všetko to, čo sme mohli prijať na tomto víkende, budeme prinášať do všetkého, čo robíme na Strede, ale aj mimo nej.


Maťa Belejová
koordinátorka Stredy

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie